Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Z cyklu piszą o nas: Rozmowa z Stanisławem Trenczkiem dla magazynu „Polish Market”

W sierpniowym wydaniu prestiżowego anglojęzycznego magazynu „Polish Market” ukazał się wywiad z dr hab. inż. Stanisławem Trenczkiem, Dyrektorem Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG.

Na swoich łamach magazyn promuje polską gospodarkę, przedsiębiorstwa, regiony oraz polską naukę i kulturę. „Polish Market” stanowi źródło wiedzy na temat polskiej gospodarki oraz sytuacji na rynku inwestycji. Odbiorcami miesięcznika są prezesi, wiceprezesi, członkowie zarządu firm wszystkich sektorów gospodarki, zagraniczni kontrahenci i inwestorzy.

Na łamach tego wydania poruszono między innymi tematykę przemysłu paliwowego, obronnego i zbrojeniowego. W wywiadzie Dyrektor Trenczek opowiada, jak zdobyte doświadczenia EMAG, szczególnie w zakresie systemów monitorowania oraz różnych oprogramowań specjalistycznych, zaowocowały znalezieniem zastosowania niektórych z nich w obronności i zapewnieniu bezpieczeństwa. Wśród, opracowanych w Instytucie, innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla przemysłu obronnego wymienione zostały między innymi System do oceny precyzji bombardowania i strzelania na poligonie lotniczym – SejsLot, Sieci monitorujące ruch obiektów, czy System bezpieczeństwa lądowego.

 


Cały wywiad dostępny jest poniżej:

 

 

Polish Market PL