Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Konferencja prasowa AudioMovie - Zapraszamy!

Zaproszenie AudioMovie

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na konferencję prasową projektu AudioMovie. Konferencja odbędzie się w Warszawie, 25 stycznia o godzinie 17 w Kinie Elektronik (ul. Generała Zajączka 7). W ramach konferencji zaprezentujemy działanie aplikacji AudioMovie. Po konferencji odbędzie się pokaz filmu Twój Vincent - pierwszego w Polsce filmu, który będzie można zobaczyć z audiodeskrypcją w systemie AudioMovie.

Partnerzy wydarzenia:

  • Kino Elektronik
  • Narodowe Centrum Kultury
  • Next Film

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
601330581

O AudioMovie

Część osób w Polsce nie chodzi do kina, ponieważ nie nadążają czytać napisów (dyslektycy i osoby starsze). Inne nie chodzą do kina ze względu na niepełnosprawność wzroku – ponieważ kina często nie posiadają odpowiedniego sprzętu, by osoby niewidome/słabowidzące mogły odsłuchać audiodeskrypcji.
AudioMovie to innowacyjna w skali światowej aplikacja. Umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.
Właśnie to jest najbardziej ekscytujące w naszym rozwiązaniu – dajemy możliwość osobom o różnych potrzebach współuczestniczenia i współprzeżywania. Razem. Niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku. AudioMovie sprawia, że kino jest dostępne dla wszystkich. Projekt AudioMovie jest finalistą konkursu UPC Digital Imagination Challenge, w którym zajął trzecie miejsce.

Partnerzy projektu:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt został zrealizowany w ramach programu Innowacje Społeczne finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Więcej informacji o AudioMovie:
Gazeta Wyborcza – Kraków
Portal in-Kraków