Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
Zaloguj


Konferencja AudioMovie - zapraszamy do Krakowa!

konferencja audiomovie

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na konferencję prasową projektu AudioMovie. Konferencja odbędzie się w Krakowie 30 stycznia o godzinie 11 w Kinie Pod Baranami (Rynek Główny 27). W ramach konferencji zaprezentujemy działanie aplikacji AudioMovie.
Proszę pamiętać, aby na konferencję wziąć smartfona i słuchawki. Aplikację można pobrać z AppStore oraz Google Play.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
601330581

O AudioMovie

Część osób w Polsce nie chodzi do kina, ponieważ nie nadążają czytać napisów (dyslektycy i osoby starsze). Inne nie chodzą do kina ze względu na niepełnosprawność wzroku – ponieważ kina często nie posiadają odpowiedniego sprzętu, by osoby niewidome/słabowidzące mogły odsłuchać audiodeskrypcji. AudioMovie to innowacyjna w skali światowej aplikacja. Umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku. Właśnie to jest najbardziej ekscytujące w naszym rozwiązaniu – dajemy możliwość osobom o różnych potrzebach współuczestniczenia i współprzeżywania. Razem. Niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku. AudioMovie sprawia, że kino jest dostępne dla wszystkich. Projekt AudioMovie jest finalistą konkursu UPC Digital Imagination Challenge, w którym zajął trzecie miejsce.

Partnerzy projektu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Projekt został zrealizowany w ramach programu Innowacje Społeczne finansowanego przez
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.