Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Lider Bezpieczeństwa Państwa

Miło nam poinformować, że Łukasiewicz- Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, wraz z partnerami, został uhonorowany nagrodą Lider Bezpieczeństwa Państwa w kategorii innowacyjny produkt za „System bezpieczeństwa lądowego na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce”.

W imieniu twórców rozwiązania nagrodę podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach odebrał lider konsorcjum Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych z Warszawy. Współtwórcami  systemu są również Wojskowa Akademia Techniczna i firma SEVITEL sp. z o.o. 

Konkurs powstał w 2013 r. z inicjatywy  Stowarzyszenia Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Jego celem jest promocja i  wyróżnienie rodzimych przedsiębiorców, za ich szczególny wkład i osiągnięcia w zakresie wspierania systemu i zdolności obronnych oraz za podejmowane działania na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa Państwa (pełna lista nagrodzonych).

Z uwagi na trwającą epidemię Covid-19 oficjalne spotkanie  organizatorów z nagrodzonymi odbędzie się w późniejszym terminie.