Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
wtorek, 22 czerwiec 2021

Łukasiewicz − EMAG na scenie Gali Otwartych Drzwi

Wczoraj, podczas Gali organizowanego przez PFRON Ogólnopolskiego Konkursu Otwarte Drzwi, Artur Kozłowski - dyrektor naszego instytutu oraz Adam Piasecki, wygłosili wykład na temat wyników projektu zrealizowanego przez Łukasiewicz − EMAG, którego celem było badanie możliwości zwiększenia czytelności wypowiedzi w Polskim Języku Migowym przez animowaną wirtualną postać.

Otwarte Drzwi to organizowany już po raz 17. konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie oraz projekty kół naukowych, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze zdrowotnym, zawodowym lub społecznym.

Wykład był też okazją do opowiedzenia o działalności Łukasiewicz − EMAG na rzecz dostępności oraz potencjale Łukasiewicza i unikalnym systemie wyzwań. Na spotkaniu zainicjowało swoją działalność powołane w Łukasiewicz − EMAG Centrum kompetencyjne dostępności i komunikacji „Dostępność Plus”. Jego zadaniem jest opracowywanie i komercjalizacja rozwiązań na rzecz dostępności w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Liderem Centrum Kompetencji jest Adam Piasecki, główny specjalista w zakresie dostępności w Łuksiewicz − EMAG.

Warto przypomnieć, że 13 listopada 2019 roku Łukasiewicz − EMAG przystąpił do partnerstwa na rzecz realizacji programu Dostępność Plus. Pierwszego i kompleksowego programu dedykowanego zagadnieniom dostępności w Polsce.