Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
czwartek, 04 styczeń 2024

Dołącz do Łukasiewicz – EMAG podczas obchodów Tygodnia Sztucznej Inteligencji!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym dzieci i młodzież, do odwiedzenia nas w dniu 30 stycznia 2024 roku w godzinach 10.00 - 13.00 w siedzibie naszego instytutu podczas Tygodnia Sztucznej Inteligencji.

Miło nam poinformować, że Łukasiewicz – EMAG przyłączył się do inicjatywy Tygodnia Sztucznej Inteligencji, odbywającego się w dniach 29 stycznia – 4 lutego 2024 roku. To wydarzenie jest częścią pasma programowego "50 Tygodni w Mieście Nauki”, które w 2024 roku będzie definiować działania związane z nadaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki. Każdy tydzień został starannie przygotowany.

Tydzień Sztucznej Inteligencji to doskonała okazja do eksploracji najnowszych rozwiązań technologicznych dla wszystkich pasjonatów nowinek technologicznych. Wydarzenie obfituje w prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne przygotowane przez partnerów wydarzenia.

W ramach naszego udziału w tym wydarzeniu, Łukasiewicz – EMAG prezentuje następujące atrakcje:

Hackowanie na ekranie: Interaktywna sesja, gdzie uczestnicy mają możliwość zgłębienia zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieciowym oraz prywatnością online poprzez symulację ataku cyberprzestępcy i analizę jego skutków.
Zwiedzanie laboratoriów: Okazja zobaczenia pracy w Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej oraz Laboratorium Badań Urządzeń Radiowych, gdzie można dowiedzieć się, co i dlaczego się tam bada.
Elektryczny Pojazd Transportowy (ETV): Prezentacja możliwości w dziedzinie ratownictwa górniczego dzięki stworzonemu w tym celu pojazdowi.
Walker 2: Poznanie innowacyjnego przenośnego miernika, który umożliwia precyzyjny pomiar parametrów jakości węgla, co rewolucjonizuje procesy w branży.
AudioMovie: Przygotowanie mini seansu kinowego z audiodeskrypcją, aby uczestnicy mogli doświadczyć unikalne sposoby prezentacji filmowej.
Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym harmonogramem wydarzeń i zarejestrować na wybrane atrakcje, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku lub oficjalną stronę projektu.

Strona wydarzenia Tydzień Sztucznej Inteligencji
Facebook Tydzień Sztucznej Inteligencji
https://tiny.pl/c637f

Zapraszamy serdecznie!